Števo Šanta + Marek Raček

Števo Šanta je indie-folkový pesničkár z Popradu, pôsobiaci na scéne cez tri desaťročia. Okrem sólového koncertovania je lídrom kapely Ostrov, s ktorou vydal 4 autorské albumy, za jeden z nich (XXX, 2016) boli nominovaní na žánrovú cenu Radio_HeadAwards. Tvorbu Števa Šantu charakterizuje otvorená intímna, melancholická poetika, sprevádzaná harmóniami v alternatívnom ladení.

Marek Raček je slovenský pes.nič.kár a básnik.Na koncertnej scéne pôsobí od roku 2018. V lete 2024 vydáva debutový album Dušepremietači, ku ktorému v roku 2023 vyšli single Dušepremietači a Nočná. V jeho textoch dominujú slovné hračky, ktoré balancujú na hranici absolútnych rýmov, hudba je charakteristická výrazným gitarovým prejavom. “Buď kráčame do svetla, alebo svet do tla!”

17 aug 2024

Klub Lúč - vo dvore