Pavel Klusák: Gott, československý príbeh

Audiovizuálny program, ktorý nadväzuje na rovnomennú úspešnú knihu, ktorá sa stala laureátom ceny Kniha roku v Literárnych cenách Magnesia litera v roku 2022. Program prináša celú radu menej známych skutočností z kariéry najväčšej hviezdy Československa: a to ako z hudby samotnej, tak aj z kultúrneych, spoločenských a politických súvislostí doby. Rozprávanie sprevádzané audiovizuálnymi ukážkami sa sústredí na českú aj nemeckú líniu Gottovej dráhy. Nezabúda na tri silné epizódy z jeho života: mýtus o hosťovaní v Las Vegas, pokus o presídlenie do západného Nemecka spojený s trestným stíhaním a účasť Gottovej skupiny na tzv. Anticharte. Pýtame sa aj na pokračovanie gottovskej legendy v rokoch demokracie a kapitalizmu. Tento program sa stal najžiadanejším programom autora – určite aj preto, že predaj knižného bestselleru sa blíži hranici dvadsaťtisíc kníh, zároveň je titul oceňovaný aj kritikou. Stretnite sa s publicistom, ktorý skúmal Gottove archívy niekoľko rokov, vie o ňom ako málokto – a dokáže príbehy speváka sugestívne predať.

21 nov 2024