Nina Kohout: Gentle Autopsy tour

Speváčka, skladateľka a producentka Nina Kohout má za sebou štúdium na prestížnej londýnskej hudobnej škole The BRIT School, kde pôsobili aj Adele či Amy Winehouse. V roku 2020 získala titul Objav roka na Radio Head Awards a začiatkom roka 2022 vydala debutové EP Pandemonium, ktoré sa stretlo s výbornými ohlasmi nielen od domácich, ale aj zahraničných médií, vrátane britského rádia BBC. ‚Moonlight’, jedna z piesní na Nininom EP, bola označená ako Song Of The Day amerického rádia KEXP. Od roku 2023 predstavila mladá umelkyňa tri skladby z očakávaného debutového albumu, ktorý vyjde 24. októbra 2024 pod hlavičkou Deadred Records. Uvedenie albumu Gentle Autopsy bude sprevádzať jesenné turné, ktoré okrem slovenských miest zahŕňa aj koncerty v Anglicku a v pražskom klube Palác Akropolis. Po prvýkrát vôbec bude Nininu zvukovú výpravnosť dopĺňať na koncertoch aj tá obrazová, a to v podobe projekcie.
Jej minuloročnému jesennému turné so zástavkami v Miláne, Brightone či Budapešti, predchádzalo vystúpenie na najväčšom európskom showcaseovom festivale Eurosonic v Holandsku, kde sa Nina predstavila spolu so sláčikovým kvintetom.
Vo svojej hudbe spája tajomné odtienky starého slovenského folklóru, vážnej hudby a sviežosť temnej elektroniky, ktorými posúva hranice hudobnej poslušnosti, vedúca neustály rozhovor medzi invazívnym hororom a krehkou čistotou.

23 nov 2024