DiveEtno + Peter Maštalír

Hudobná zostava dvoje bicie, djembe, bass a kalimba – pôvodne africký nástroj s vibrujúcimi jazýčkami – znie veľmi exoticky. V tejto zostave hrajú Trenčania, ktorí do výsledného zvuku pridali ešte zvukové „mašinky“ a vytvorili príťažlivú fúziu etna a elektroniky.

Projekt DiveEtno vznikol 2017, v zostave kalimba bicie a wavedrum. Po pár rokoch a vystúpeniach a následnom odchode wavedrum-u bolo chvíľu ticho. V septembri 2022 pozval Ivan do zostavy k Vladovi na bicích aj Kubyaka na base, behom 2 týždňov sme dali dokopy skúšobňu. Po cca ďalších dvoch mesiacoch zase Kubyak dotiahol Riša s djembe a vtedy to do seba celé úplne zapadlo. Bicie dali rytmus, podporilo ich djembe svojimi vyhrávkami, basová gitara dodala groove a kalimba to zakončila melódiou. Ivan ku kalimbe zapojil ešte rôzne efekty a tým vytvoril veľmi špecifické a zaujímavé zvuky z pôvodne afrického nástroja.

Bicie, Perkusie – Vladimír Rajecký
Djembe – Richard Tvrdoň
Basová gitara, Djembe – Kubyak Cubensys
Kalima, Perkusie – Ivan Opatovský

Peter Maštalír
Rodák z Trenčína. Výrobca a hráč na handpany od roku 2016.

13 júl 2024