Klub
Archív

Newsletter

Prihláste sa do Lúč-mailing listu, aby ste mohli pravidelne dostávať informácie o programe alebo vyhrať lístky na vybrané akcie.

PODPORA

Spustili sme kampaň.

WWW.KOLOMAZ.SK


 

10 Feb
Streda 19:30 - 21:30

Trvanie 120 min

Miesto Klub Lúč

Vstupné Voľný

Samčo Brat Dážďoviek + Rado Stoklasa
Klubluc_365x205_samco_stoklasa

SAMČO BRAT DÁŽĎOVIEK
Samčo, brat dážďoviek je výraznou stálicou slovenskej experimentálnej hudby s dobre vyvinutým citom pre nachádzanie a reflektovanie rôznych slovenských bizarností, ktoré by v horšom prípade ostali navždy zapadnuté alebo v tom lepšom ukryté pred širšou verejnosťou. Aj vďaka hudobným albumom, videám, prednáškam či objavným textom Samuela Szabóa ostávajú živé v rôznych kolážach, kompiláciách a reinterpretáciách, ešte lepšie zviditeľňujúc to, pred čím si nejeden slovenský občan radšej zakrýva oči. Samčove vkladanie každodenných spoločenských udalostí do absurdných súvislostí, bizarný komentár reality, lo-fi estetika a umný pohyb na zvukovo „bezžánrovej“ hrane sa v mnohých prípadoch javia ako ozdravný, svieži a hlavne aktuálny prúd v rámci celej slovenskej hudobnej scény. Jeho diskografia ponúka množstvo prekvapení, zábavy z nespojiteľného a dokumentárnych zvukových záznamov, z ktorých tuhne krv v žilách. V marci získal Samčo, brat dážďoviek cenu Radio_Head Awards za album roka 2015 v žánri experimentálnej hudby. Rozprávali sme sa o spomínanom albume (ÁTTÖRŐ ERŐ), živom hraní, „utečeneckom“ videu, DIY estetike a iných bizarnostiach.

RADO STOKLASA
O fotke s fotografom. Aká by mala byť dobrá fotka ale aj ako sa z tuctovej fotky stane celosvetový virál. A ešte veľa fototém rozoberieme s fotoreportérom Radovanom Stoklasom