Klub
Archív

Newsletter

Prihláste sa do Lúč-mailing listu, aby ste mohli pravidelne dostávať informácie o programe alebo vyhrať lístky na vybrané akcie.

PODPORA

Spustili sme kampaň.

WWW.KOLOMAZ.SK


 

15 Mar
Nedeľa 20:00 - 22:00

Trvanie 120 min

Miesto Klub Lúč

Vstupné € 5 / na mieste

SEINE (HR)
365_SEINE

Kapela nominovaná na cenu nezávislého hudobného albumu (popri kapelách ako Apparat a The Young Gods napr.) podľa musicweek.com

 

https://www.musicweek.com/talent/read/impala-reveals-nominees-for-european-independent-album-of-the-year/078748

 

Seine založil v roku 2007 Ivan Ščapec, ale väčšiu pozornosť si získala až po prestávke jeho predchádzajúcej kultovej kaply Vlasta Popić v roku 2015. Z počiatku bola Seine "singer-songwriter" projekt, neskôr sa rozvinula do plnohodnotnej kapely po príchode Dimitriho Mekotanović Petrovića (Vlasta Popić, Radost) na bicie, perkusie a ako doprovodný vokál a Boško Mijuškovića (Straight Mickey and the Boyz, Škrtice) na basu, ktorého pri živých vystúpeniach nahrádza Ivan Grobenski (Moskau). Po niekoľkých sólových nosičoch medzi ktorými bolo EP, či live nahrávka, novo formované trio vydalo singel "Kritika čistog razuma" a začalo koncertovať po Balkáne. V roku 2016 hrali na Demo Feste v Banje Luke v Bosne a Hercegovine a vyhrali najprestížnejšiu hudobnú cenu kapiel v regióne. To bola šanca vydať debutový album. Po tom ako odohrali koncert na festivale MENT v Ljubljani v roku 2017, spojili sily s vydavateľstvom Moonlee Records (mimo iné vydáva aj na Slovensku.

 

https://seine.bandcamp.com/