13 Dec
Piatok 21:00 - 23:00

KHOIBA (CZ)
365_Khoiba KHOIBA (CZ)
Filip Míšek a Ema Brabcová sa prvýkrát stretli v skupine Roe-Deer, ktorá vznikla v lete 1999. Nahrali albumy Everforever (2001) a Aquaparty (2003). Už počas existencie Roe-Deer začali tvoriť svoj vlastný projekt – Khoiba. Ten o sebe dal vedieť prostredníctvom Dilemma EP (2002), na ktorom vynikal Filipov cit pre detail a zvukové „laborovanie“ na hrane trip-hopu. Svoju tvorbu však Khoiba popisovala ako „atmosférický pop plný melanchólie a pozitívnych emócií“. That Reason EP (2003) bolo remixovou podobou skladieb z predchádzajúceho EP a prinieslo aj titulnú skladbu, ktorá bola premostením k debutovému albumu Nice Traps (2004). Pred druhou platňa Mellow Drama (2007) vyšlo experimentálnejšie It ‚All Recorded EP. Oba albumy vydalo v Nemecku vydavateľstvo Mole Listening Pearls, ktoré vydalo aj vinylový singel Ohio ako poslednú nahrávku Khoiby po nečakanom odchode Emy Brabcovej z kapely 5. mája 2008. Následne sa každý vybral inou cestou, Filip k sólovému projektu Dikolson (The Bear Is Sleeping Now, 2011), Ema do kapely Luno (2009-2015). Ema sa ďalej stala súčasťou projektu Jan P. Muchow & The Antagonists, Filip robil tiež hudbu k filmom (naposledy k poľskému filmu Útek režisérky Agnieszky Smoczyńské, 2018) a k tanečným predstaveniam (Guide, Švihla).