16 Feb
Sobota 20:00 - 23:00

IQ+1 (CZ)
Q+1 vyrážajú na turné po dlhých troch rokoch, počas ktorých sa na improvizačnú skupinu postavenú okolo Petra Vrby spomínalo, písalo sa o nej a napjato sa čakalo na jej prebudenie z hibernácie.
IQ+1 vo februári 2019 vydajú na slovenskom vydavateľstve mappa editions svoje v poradí tretie album nazvané Conversaphone Plus a uvedú ho 13.2. v pražském Punctu, následovať bude Ostrava, Olomouc, Trenčín a Brno. Predchádzajúce dve dosky Tváří v tvář (2011) a IQ+1 (Polí5, 2013) získali na hudobnej scéne pochvalné až obdivné recenzie a druhé menované album si vyslúžilo tiež nomináciu na cenu Vinyla za dosku roku 2013.
Priznačná je pre IQ+1 preměňujúca sa zostava, ktorej každý člen prichádza z trochu iného zázemia a vnáša do hudby širokú škálu rozdielnych improvizačných prístupov. Hviezdne zloženie Veronika Hladká (PIO), Jára Tarnovski (Gurun Gurun, Wabi Experience, Jipangu), Petr Vrba (Rouilleux, Poisonous Frequencies, PIO), Michal Zbořil (PIO, B4) sľubuje hudobný zážitok rozkročený od abstraktných ambientných ploch cez minimalisticky pojatý post jazz až po hlukové pasáže a dronovú psychedeliu.