23 Feb

Vstupné € 9 / na mieste

ZRNÍ (CZ)
365_Zrni

Charakteristický sound a k dokonalosti dovedená kombinácia elektroniky a pesničkárskej poetiky. S talentom na melódie, miešaním moderného zvuku, súčasnej elektroniky a pesničkárskej poetiky sú inokou novátorstva a hľadačstva na českej alternatívnej scéne. Od hrania na ulici sa vďaka talentu a usilovnosťou vypracovali na jej pomyselný vrchol. Vzhľadom na štýlovú otvorenosť a inštrumentálnu zrelosť je v ich nezameniteľnej hudbe počuť akordeón aj beatbox, flautu i experimenty s looprom. Kolektívne vytváraná akusticko-elektronická hudba s mnohovrstevnatými textami sa tak chvíľami ponára aj do muzikantských krajín tanečnej hudby a experimentu. Ich osobitý prejav na pódiu je rovnaký ako ich hudba: autentický, hutný, energický a hypnotický. Bez kalkulu, kompromisov a veľkého labelu za chrbtom žnú ich dosky ceny a nominácie. Okrem vypredaných klubov a hrania na hlavných pódiách veľkých festivalov sú napríklad majiteľmi ceny Anděl 2012 ta Objav roku. Pod producentským dohľadom Ondreja Ježka a elektronického experimentátora Jonatána Pastirčáka alias Pjoniho natočili Zrní v Španielsku dosku, ktorú si opäť samostatne aj vydali. Piaty rádový album s názvom "Jiskřící" sa zaradil medzi najzaujímavejšie hudobné počiny roku 2017. Zrní je hra. Zrní je pohyb.