Klub
Archív

Newsletter

Prihláste sa do Lúč-mailing listu, aby ste mohli pravidelne dostávať informácie o programe alebo vyhrať lístky na vybrané akcie.

PODPORA

Spustili sme kampaň.

WWW.KOLOMAZ.SK


 

07 Dec
Piatok 21:00 - 01:00

Trvanie 240 min

Miesto Klub Lúč

Vstupné € 7 / rezervácie € 9 / na mieste

WWW + AUTUMNIST
365_WWW

WWW Neurobeat

Hudba WWW originálně slučuje postupy hiphopu, industriálu, elektroniky a volné skladby. Texty Lubomíra Typlta provokují posluchače a texty Ondřeje Anděry využívají rytmické možnosti jazyka v abstraktní rovině. Kapela WWW vznikla v Praze na počátku devadesátých let, tedy v období pádu komunistického režimu v tehdejším Československu. WWW byla jednou z prvních kapel experimentujících s rapem v ČR. V pozdějších letech začala pracovat s živými nástroji a odklonila se od klasické rapové produkce. V roce 2000 WWW přerušila činnost a její členové se věnovali svým dalším povoláním, zakládající hudebník WWW Ondřej Anděra je filmový režisér a textař Lubomír Typlt je malíř. WWW se vrátili na scénu s debutovým albem Neurobeat v roce 2006 pod nezávislým labelem BiggBoss. WWW byli několikrát headlinery velkých hudebních festivalů v Čechách a na Slovensku, například Colours of Ostrava a Pohoda Festival.


AUTUMNIST

Hypnotická zmes najsúčasnejšej elektroniky s nadžánrovými presahmi ako manifestom. V širokospektrálnom mixe kombinuje AUTUMNIST ambient s hip-hopom či breakbeatom, hi-tech postupy s lo-fi popom či bizarnú filmovú atmosféru s mimozemským folklórom. AUTUMNIST naživo je pôsobivá päťčlenná kapela, elektroniku dopĺňa živá rytmická sekcia s basou a bicími, gitarista a alternujúci saxofón s klarinetom spolu s podporou synchronizovanej videoprojekcie.

Eponymný album The Autumnist (2009, Deadred/Starcastic) bol ocenený ako Album roka 2009 podľa kritikov v rámci Radio_Head Awards. Kapela sa objavila na viacerých zahraničných festivaloch a predskakovala naživo známe projekty ako Recoil, Laika, Cinematic Orchestra či Mouse on Mars. Posledný album False Beacon (2018, Deadred) sa dostal do užšej nominácie 3 nominovaných na Cenu nadácie Tatra Banky za umenie 2018 v kategórii Hudba, ako jediný hudobný album vydaný tento rok na Slovensku.

http://www.nadaciatatrabanky.sk/index.php/podujatia-nadacie/cena-nadacie-tatra-banky-za-umenie/

Kapela Autumnist bola tiež vybratá organizátormi najväčšieho európskeho showcase festivalu Eurosonic Noorderslag 2019 medzi 21 českých a slovenských zástupcov, ktorí na festivale vystúpia v rámci tohtoročného Česko-slovenského fokusu.