Klub
Archív

Newsletter

Prihláste sa do Lúč-mailing listu, aby ste mohli pravidelne dostávať informácie o programe alebo vyhrať lístky na vybrané akcie.

PODPORA

Spustili sme kampaň.

WWW.KOLOMAZ.SK


 

06 Apr
Piatok 21:00 - 01:00

Trvanie 240 min

Miesto Klub Lúč

Vstupné € 5 / rezervácie € 7 / na mieste

DAVE BRANNIGAN + PORCELAINE PEOPLE (CZ)
365_DB DAVE BRANNIGAN
Dave Brannigan je indie-rocková formácia zo Žiliny. Bola nominovaná na minuloročných Radio_Head Awards v kategórii OBJAV ROKA. Reprezentovala Slovensko na 25. ročníku najväčšieho stredoeurópskeho festivalu SZIGET. Taktiež je súčasťou celosvetového projektu Balcony TV a relácie Pohoda_FM live. Minulý rok vydala svoj debutový album, ktorý nesie názov YOUNG CREATURES. Tvorí ho prierez celej 5 ročnej tvorby. Album obsahuje 11 skladieb, z ktorých takmer polovica sú novinky, no nájdete tu aj piesne, s ktorými začínali svoje pôsobenie na slovenskej alternatívnej scéne. Album bol zaradený aj v longliste tohtoročných Radio_Head Awards v kategórii DEBUT ROKA. Môžete si ho vypočuť na všetkých streamingových hudobných službách. Kapela v súčasnosti pracuje na novej tvorbe, ktorú plánuje postupne v priebehu roka odkrývať fanúšikom. Či už na ich energických koncertoch, alebo prostredníctvo singlov.
PORCELAINE PEOPLE
Pětičlenná indie bandička milující alternativu rocku i elektroniky hrající pospolu od roku 2010. Musicserver.cz jejich tvorbu jednou označil jako "kid-a-rock" podle názvu alba "Kid A" kapely Radiohead, a zároveň kluky zařadil v roce 2011 mezi TOP10 indie kapely v ČR za měsíc červen. Po několika úspěších v talentových soutěžích, třech eponymních počinech ("EP" 2010, "Scrapes" 2011 a "Minimal Life" 2012) přišlo tzv. období sucha a stagnace, ovšem s rokem 2014 se kapela opět drala na pomyslný hudební povrch a vydala singl "If This Bed Could Talk". Začátkem roku 2015 se narodilo další EPčko "Flying Circus", které však bohužel předznamenávalo nenávratný konec. Každý se rozprchnul někam, na PPčka nezbyl čas, ba možná ani chuť. Chuť i čas se však vrátili ve 2017ce. Trojička nejmenovaných (Domek, Slon a Chopper) nenechali Porcelány uhnít kdesik v pomyslné bažině a přibrali k sobě náruživého kytaristu Vasiliose Chaleplise a bubeníka mnoha "tváří" Marcyna Hampela. V létě '17 kluci (ne)mocně zkoušeli a se staronovým matrošem to od podzimu odpálili znova.