Klub
Archív

Newsletter

Prihláste sa do Lúč-mailing listu, aby ste mohli pravidelne dostávať informácie o programe alebo vyhrať lístky na vybrané akcie.

PODPORA

Spustili sme kampaň.

WWW.KOLOMAZ.SK


 

25 Nov
Sobota 20:00 - 23:00

Trvanie 120 min

Miesto Klub Lúč

Vstupné € 5 / rezervácie € 7 / na mieste

FIORDMOSS (CZ) + FERO KIRÁLY (SK)
365_fiordmoss FIORDMOSS
Fiordmoss sú melancholici uhranutí príbehmi temnej krásy, ktorí svoju kapelu založili po tom, ako im zhorel byt. Spájajú spev a gitary s produkciou inšpirovanou technom a grimeom a svoje piesne hrajú na takmer zhasnutom pódiu. Zakladajúci členovia Petra Hermanová a Roman Přikryl sa stretli na umeleckej škole. Vlastným nákladom vydali album Gliese, za ktorý sa Petra dostala na Red Bull Music Academy v roku 2011. Gitarista Jan Boroš sa ku kapele pripojil počas turné k albumu a ako trio potom v roku 2012 vydali EP Ink Bitten, za ktoré získali cenu Vinyla v kategórii Objav roka. Aktuálne žijú v Berlíne, kde se k nim pripojil nórsky bubeník a producent Jon-Eirik Boska. 12. októbra vyšiel kapele vo vydavateľstve Fathermother debutový album Kingdom Come, z ktorého skladby budú ťažiskom koncertu.
FERO KIRÁLY
Fero Király sa rannej tvorbe Philipa Glassa venuje 4 roky. V minulosti sólovo alebo ako súčasť Cluster ensemble zahral väčšinu dostupných diel z tohto skladateľovho priekopníckeho obdobia. Mnohé z nich na Slovensku aj premiéroval. Niektoré zo skladieb, napríklad Music with Changing Parts, posledné desaťročia nehrával ani samotný Glass. Viacero Glassových skladieb uviedol Fero v minulosti sólovo vo významných priestoroch po Slovensku. Music in Contrary Motion, Two Pages a Mad Rush hral na píšťalovom organe v Dóme sv. Alžbety v Košiciach, ale aj v Dóme Sv. Martina a Veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu. V októbri 2017 Glassovu Music With Changing Parts zahral spolu s Cluster ensemble na koncerte v legendárnej sále pre experimentálnu hudbu Roulette v Brooklyne. Okrem interpretácie súčasnej hudby sa Fero vo svojej tvorbe venuje digitálnym technológiám a ich vplyvu na hudbu. Jeho projekty majú presah do performance, soundartu a inštalácií. Využíva pri tom nové hraničné experimentálne polohy, vytvára si vlastný softvér a rád spolupracuje na projektoch s inými umelcami.