Klub
Archív

Newsletter

Prihláste sa do Lúč-mailing listu, aby ste mohli pravidelne dostávať informácie o programe alebo vyhrať lístky na vybrané akcie.

PODPORA

Spustili sme kampaň.

WWW.KOLOMAZ.SK


 

23 Nov
Štvrtok 20:00 - 23:00

Trvanie 180 min

Miesto Klub Lúč

Vstupné € 5 / rezervácie € 7 / na mieste

SPLNENÝ ZEM /PREMIÉRA!/ +THISNIS
365_splnenyzem SPLNENÝ ZEM
"Koniec sa blíži, ale elektronika ešte funguje, a easy listening nightmares prichádzajú občas aj k vám. Dokonca so spievanými pasážami. V novom jazyku.
Martin Burlas - gitara, spev, klávesy
Peter Zagar - klávesy
Martin Karvaš - klávesy, hoboj, spev
http://martinburlas.net/hudba.htm
THISNIS
Thisnis je slovensko-maďarské trio, ktoré pravidelne účinkuje od konca roku 2016 vo svojej Budapeštianskej základni. Najvyhládavanejší maďarský impro bicista Áron Portoleki, mysteriózny free klezmer akordeonista Ádam Móser a hyperrealistický saxofonista a spevák Miroslav Tóth zatúžili po zostave hrajúce krátke útvary. Improvizátori sa stretli v Tóthovom Funeral Marching Bande. Keď konceptu smútočných piesní odzvonilo a na chvíľu ho dali bokom, tak vytvorili trio metažánrových variácii. Tým, že v zostave cirkulujú nástroje ako 3-strunová viola, gajdy, saxofón, elektronika, spev, bicie, akordeon a akordína, tak sa vytvára nepretržitý sled variácii bez témy, o ktorých sa dá spätne povedať, že "skladba". Ale to je zbytočné, pretože to uberá z poznania toho čo bude nasledovať.
Miroslav Tóth - alto & soprano sax., voice, electronics
Ádám Móser - accordion, accordina, bagpipe
Áron Porteleki - drums, 3-string viola, objects
http://miro2toth.wixsite.com/home