Klub
Archív

Newsletter

Prihláste sa do Lúč-mailing listu, aby ste mohli pravidelne dostávať informácie o programe alebo vyhrať lístky na vybrané akcie.

PODPORA

Spustili sme kampaň.

WWW.KOLOMAZ.SK


 

26 Dec
Štvrtok 20:00 - 04:00

Trvanie 480 min

Miesto Klub Lúč

Vstupné € 6 / rezervácia € 7 / na mieste

FROG JAM 17.
Modre-hory

Tradičný lokálpatriotný festival dobrej hudby a nálady.
Potvrdení interpreti:
MODRÉ HORY
"Ak máte chuť zistiť, čo dva nezvyčajné zjavy stvorili po takmer piatich rokoch odmlky, nalaďte sa na takmer hodinový, nepretržitý prúd slova a hudby s názvom Big Beat. Tak sa volá druhý oficiálny album zoskupenia Modré Hory. Reprezentujú ho stále tí istí Lyrik a Bene, akurát sú starší o päťročnicu, možno viac vyšlahaní mestom a svetom a životom. Pomáhajú im skoro rovnaké mená ako na začiatku: dvorný beatmacher Peko, ďalej Karaoke Tundra a tvorca linorytového coveru Ivan Herényi. Nezvyčajne ako beatmacher sa pridáva aj Boy Wonder a ostrieľaní hráči DJ Fatte a Jesus Chrysler. K spolupráci zlanárali aj producenta Rolanda Kánika, ktorý sa postaral o nahrávanie a mix a tunning skladieb. V titulnej skladbe Bigbít im basu nahrala Stanka Apfelová. Mladá česká raperka mannia a nu folková hviezdička Katarzia im pomohli s refrénmi, dokonca športový komentátor Palo Gašpar sa mihne v jednej skadbe, a čo je skvelé, a to tak, že najviac, je Tomáš Janovic. Tomáš Janovic! Grafickú úpravu a koláž spravil Palo Čejka, fotku do koláže spravil Miro Nôta. Zistite sami, ako Big Beat (ne)zapadá alebo (ne)nadväzuje na eponymné LP a niekoľko úspešných mixtejpov Modrých Hôr. Tí dvaja chlapci budú radi."
MERMOMOC
"Mermomoc je duo z podkrkonoší. Arche rapuje či deklamuje do vlastních beatů a na semiakustickou kytaru ho doprovází Brohe. Žánrově má nejblíže k hip-hopu, ale tématicky i zvukově hranice žánru překračuje. Zvláštním poznávacím znamením kapely jsou sugestivně podané texty, jež nabízí alternativu pro náročnějšího posluchače, jemuž nestačí pouze popové refrény. Na sklonku roku 2013 – pět let po svém vzniku a dva roky po té, co začala skupina veřejně vystupovat, vydala na labelu Polí5 LP “Kde je člověk, když spí?”. Album je volně k poslechu na kapelním webu www.mermomoc.cz a ke koupi v distribuci Polí5 a na koncertech."
HUMANOID
6 členná funk-triphopová kapela z BB a Zvolena, hrajúca hudbu s výbornými slovenskými textami a elektronickým zvukom, tancujú drevá aj železá. Zostava: bg, gt, drums, keyboards, sax, vocals.
http://bandzone.cz/humanoid
YOU, ME & ADAM
I-MAN /Roots & Culture sound/
dub, dubwise, uk dub, rootstep