Divadlo
Archív

Newsletter

Prihláste sa do Lúč-mailing listu, aby ste mohli pravidelne dostávať informácie o programe alebo vyhrať lístky na vybrané akcie.

PODPORA

Spustili sme kampaň.

WWW.KOLOMAZ.SK


 

09 Oct
Streda 19:00 - 20:00

Trvanie 60 min

Miesto Prvá komorná divadelná scéna

Vstupné € 3 / rezervácie € 5 / na mieste

Odivo: VERZUS (POHYBOVÁ PERFORMANCE)
Verzus_web_02 VERZUS / pohybová performance

“Ty nie si žena. Ani v mojom vnútri nebudíš pocit niečoho ženského. Iba keď o tebe hovorím, tak ti moje slová dávajú ženský rod a moje výrazy obrysy ženstva. Ja o tebe totiž musím hovoriť s nehou a láskyplným snom, a na to si slová nájdu hlas len tak, že ťa oslovia ako ženu.”

Predstavenie Verzus vzniklo vďaka spolupráci tanečníčky Kristíny Chmelíkovej, herečky Márie Danadovej a choreografky Zuzany Burianovej. V predstavení autorky pracujú s témou ženy a jej mnohých odtieňov, vrstiev a polôh, ktoré sú prítomné v ženskej identite. Pohybový materiál sa tak formoval na základe asociácií k vnímaniu mnohých podôb ženstva, animality a irónie, ktoré spolu utvárajú jasne čitateľné kódy. Autentické nahrávky rozhovorov mnohých žien vytvárajú zvukovú koláž súvisiacu s pohybovým materiálom; symboly, autorská hudba a náčrt stereotypov vnímania ženského princípu sa vlievajú do jasnej a konkrétnej výpovede.

VERZUS nie je feministicky zjednodušujúci militantný manifest. V otázkach, ktoré kladie, a odpovediach, ktoré M. D. a K. CH. interpretujú, je predstavenie veľmi jemné, a zároveň neskutočne ženské. M.D. a K. CH. sa nesťažujú. Obnažujú svoje emócie a prostredníctvom veľmi otvoreného zdieľania najskrytejších sklamaní, ale aj radostí, si vytvárajú vzťah s divákmi.

Koncept a interpretácia: Kristína Chmelíková, Mária Danadová
Choreografická supervízia: Lucia Kašiarová
Autorská hudba: Martin Žiak
Svetelný a zvukový dizajn: Milan Slama
Grafický dizajn: Ján Chmelík
Produkcia: Záhrada - Centrum nezávislej kultúry

Inscenácia vznikla vďaka finančnej podpore Ministerstva kultúry SR.