Divadlo

Streda 19:00 - 19:45

Vstupné € 3 / rezervácie € 5 / na mieste € 3 / študenti

KOMUNÁL - ZRUŠENÉ
365_komunal2015 Z dôvodu náhleho ochorenia herca je predstavenie zrušené. Náhradný termín Vám oznámime čoskoro. Ďakujeme za pochopenie.
Inscenácia Komunál trenčianskeho Dogma divadla je sled mikropríbehov ľudí, ktorí sa rozhodli vstúpiť na javisko verejného života. Konanie postáv vyzerá navonok otvorené a úprimné, no postupne sa demaskuje ako manipulatívna hra s emóciami a očakávaniami publika. Inscenované modely správania sa stávajú základom pre vytvorenie hereckého prístupu k inscenácii, v ktorej sa prelína prirodzené s hraným, submisívne s dominantným. Príbeh je banálny, a dôraz je kladený na postavu diváka, ktorý je priamou súčasťou teatrálnej hry na vieru, sebaobetovanie a kolektívne šťastie.
Scenár: Juraj Benko, Kamil Bystrický
Účinkujú: Ivan Kubica, Tomáš Plánka
Hudba: Martin Fačkovec, Richard Lalík
Réžia: Kamil Bystrický
Produkcia: KOLOMAŽ /združenie pre súčasné umenie/
Slovenská premiéra: 30.12. 2014
Predstavenie vzniklo s finančnou podporou Ministerstva kultúry SR.