Divadlo
Archív

Newsletter

Prihláste sa do Lúč-mailing listu, aby ste mohli pravidelne dostávať informácie o programe alebo vyhrať lístky na vybrané akcie.

PODPORA

Spustili sme kampaň.

WWW.KOLOMAZ.SK


 

06 Nov
Pondelok 19:00 - 20:30

Trvanie 90 min

Miesto Prvá komorná divadelná scéna

Vstupné € 4 / rezervácie € 6 / na mieste € 3 / študenti

DEŇ, KEĎ ZOMREL GOTT
365_DKZgott Novostavba rodinného domu, jedna vzrušujúca noc, prvé stopy na mesiaci. Psychologička Karla očakáva návštevu svojej scestovanej mladšej sestry vracajucej sa z Thajska aj s novou známosťou.​ S popíjaním graduje zábava aj súrodenecká rivalita a na povrch vychádzajú osobné aj vzťahové frustrácie, zatiaľ čo v detskej izbe spí malé dieťa a internetom presviští správa o údajnej smrti Boha - Gotta. Tam kde padajú modly generácie rodičov, sa oni snažia o vlastný alterantívny výklad desatora, podľa kotrého je každý bohom sebe samému. Karla, Roman, Iza a Dávid chcú lepšie prežívať svoje city, zdravšie jesť, chodiť na krasokorčuľovanie, ponoriť sa do východnej múdrosti, stať sa pravými mužmi a dokonalými matkami. Čo nastane, keď zábavu povýšia na zmysel života? Kto dnes v noci bude kráčať vo vyšľapaných stopách a kto urobí prvý vlastný krok?
Uvádza Prešovské národné divadlo.
Prešovské národné divadlo je nezávislé profesionálne divadlo, ktoré vzniklo v októbri 2013 v Prešove, uvedením inscenácie Single radicals. Jeho zakladateľkami sú režisérka Júlia Rázusová a dramatička Michaela Zakuťanská. PND vytvára priestor pre slobodnú tvorbu umelcom, ktorí majú pôvod z východu, alebo sú s Prešovom spätí a inscenuje texty so súčasnými spoločenskými a sociologickými témami, ktoré zaujali jeho tvorcov. Okrem iného sa v inscenáciách dotýka napätia medzi Východom a Západom Slovenska a pomenúva rozdiely medzi úrovňou života v krajine. Zároveň chce inšpirovať ľudí z rôznych pracovných odvetví, aby sa vrátili žiť do Prešova a realizovali sa v menších mestách a na perifériách.