Divadlo
Archív

Newsletter

Prihláste sa do Lúč-mailing listu, aby ste mohli pravidelne dostávať informácie o programe alebo vyhrať lístky na vybrané akcie.

PODPORA

Spustili sme kampaň.

WWW.KOLOMAZ.SK


 

20 Nov
Piatok 20:00 - 02:00

Trvanie 360 min

Miesto Prvá komorná divadelná scéna

Vstupné € 4 / rezervácie € 6 / na mieste € 8 / oba dni

20. VÝROČIE DIVADLA KOLOMAŽ I.
Form_blazon_365

Noc divadiel v Prvej komornej divadelnej scéne v Trenčíne, bude tentokrát dvojdňovým podujatím a bude zároveň malou oslavou 20.výročia založenia nezávisleho divadla Kolomaž v Trenčíne. V piatok 20.11.2015 odohrá divadlo Kolomaž inscenáciu Blázon a v sobotu 21.11.2015 uvedie v obnovenej premiére dramatizáciu textu Patrika Ouředníka "Europeana". V priestoroch PKDS budú vystavené fotografie z histórie divadla Kolomaž a budú premietané fragmenty starších incenácií, ktoré už nie sú v repertoári divadla. Zároveň členovia divadla Kolomaž predstavia a zmapujú uplynulých 20 rokov činnosti pre širokú verejnosť.
Divadlo Kolomaž vzniklo ako neformálna skupina v roku 1995, kedy v nemenovanom byte na trenčianskej Sihoti v Trenčíne Kamil Bystrický, Andej Ďurík, Tomáš Plánka a Jano Šimko symbolickým aktom vytiahli z klobúka lístoček s názvom budúceho divadla. Divadlo Kolomaž sa zameriava prevažne na autorskú inscenačnú tvorbu. Dodnes zrealizovalo celkovo 12 inscenácií pre dospelého a dve inscenácie pre detského diváka. Počas svojej činnosti divadlo Kolomaž hosťovalo na medzinárodných festivaloch v Českej republike, Belgicku, Rakúsku, Nemecku, Bulharsku, Bosne a Herzegovine, Kosove a pod.V súčasnosti pripravuje priemiéru autorskej inscenacie pre deti a mládež “Stručné dejiny sveta”

20.11.2015 * 20:00 DIVADLO KOLOMAŽ: BLÁZON
Inscenácia Blázon Divadla Kolomaž podľa predlohy francúzskeho autora Patricka Grégoire „Le Imbecile“. Monodráma o chlapcovi, ktorý žije vo svojom vnútornom svete a neuvedomuje si, čo presne sa okolo neho odohráva. Pútavý príbeh o osude človeka, ktorý sa považuje za Ježiša. Inscenácia je poctou talentovanému českému hercovi Marekovi Matějkovi (1974 – 2011), ktorý v roku 2004 text preložil, naštudoval a v réžii samotného P.Gregoira aj úspešne hral.
Text: Patrick Grégoire
Preklad: Eva Duchamp - Koníčková
Dramaturgia: Kamil Bystrický, Tomáš Plánka
Hudba: Martin Fačkovec, Richard Lalík
Hlasy: Marián Mitaš, Tomáš Plánka
Produkcia: Kolomaž /združenie pre súčasné umenie/
Hrá: Tomáš Plánka
Koncept a réžia: Kamil Bystrický
Slovenská premiéra: 11.9. 2014, Prvá komorná divadelná scéna, Trenčín
Predstavenie vzniklo s podporou Ministerstva kultúry SR.

22:00 Predstavenie činnosti divadla Kolomaž, premietanie fragmentov starších inscenácií, diskusia,dj.