CAFÉ/BAR

CAFÉ/BAR CAFÉ/BAR
Pozývame vás na príjemné posedenie do kaviarne/baru Klubu LÚČ, ktorý je so životom klubu spätý už od jeho vzniku v sedemdesiatych rokoch 20. storočia a v rôznych obmenách a variáciách dopĺňa duchovné zážitky aj o tie chuťové a dáva tak symbolickú bodku za kultúrnym vyžitím.

V kaviarni/bare môžete ochutnať výbornú taliansku kávu Italcaffé, uhasiť svoj smäd čapovaným pivom Staropramen, alebo len tak rozjímať pri temnom Leffe. Okrem čapovanej Kofoly Originál,  odporúčame tiež ochutnať znamenitú Staropramen Sládkovú Limonádu Originál alebo hocaký iný nápoj z početnej rodiny nealkoholických nápojov, vrátane lahodných čajov Mistral. Pre detičky máme niekoľko chutí ovocných džúsov Rauch alebo obľúbené krabičkové džúsiky so slamkou Yippy!

Pre milovníkov vína máme pripravenú komplexnú ponuku Slovenského vinárstva roka 2011 a 2012 -  Karpatskej Perly zo Šenkvíc. Z kolekcie akostných odrodových vín JAGNET sú v ponuke štyri  biele vína (Veltlín Zelený, Muller Thurgau, Rizling Vlašský a Muškát Moravský) a dve červené vína (Frankovka Modrá a Svätovavrinecké) typických slovenských odrôd, ktoré rozlievame, takže môžete po "decku" ochutnať z každého z nich a nájsť si medzi nimi svojho favorita. Určite by ste nemali zabudnúť ani na svieže Rosé, ktoré vám tiež rozlejeme aj v malom.
Pre náročnejších máme prívlastkové vína z kolekcie VARIETO s príznačnými „terroir“ vlastnosťami, vyrobené z toho najkvalitnejšieho hrozna. Pre milovníkov „hutnejších“ vín máme aktuálne chilské barikové červené vína De Martino.

Kto má chuť na niečo ostrejšie určite si vyberie z našej komplexnej ponuky kvalitných svetoznámych alebo lokálnych značiek čistých a ovocných destilátov, likérov, brandy či whisiek.

Najnovšie máte jedinečnú príležitosť okoštovať aj niečo z našej malej no stále sa rozrastajúcej „rumotéky“ a ocitnúť sa aspoň na chvíľu v ďalekom slnkom večne zaliatom Karibiku, Madagaskare, Maurítiuse alebo až na Filipínach. Aktuálna ponuka predstavuje viac ako 25 rumov. Veríme, že Vás aspoň jeden z nich oslní ;-)

Na malý hlad a zahryznutie u nás nájdete osvedčené klasiky ako Chrumky, Dru tyčinky, Chipsy, Šenkvické tyčinky alebo famóznu Horalku.

Atmosféru klubu a kaviarne dokresľuje výhradne nekomerčná hudobná kulisa, žiadne komerčné verklikové a oblbovacie rádiá, a veríme, že aj naša pozorná a milá obsluha.

Kaviareň/bar je otvorený iba v čase konania kultúrnych podujatí, najdlhšie však do štvrtej hodiny rannej. Prosíme Vás preto, aby ste to rešpektovali a nechali nás oddýchnuť - nie sme stroje.

Keďže sme skôr komorný klub, atmosféra býva väčšinou tiež komorná a nebýva zvláštnosťou ale skôr pravidlom, že naši účinkujúci často končia za barom v družných debatách práve s vami, vďaka čomu sa večery premenia na spontánne a neformálne.

Informácie o aktuálnom dianí či zmenách nájdete na našom webe alebo na facebookovom profile Klubu Lúč.

Tešíme se na Vás